Czy to nerwica? Czy konieczne są leki?

Wszystko trwa od ponad 2 lat mam bóle brzucha. W kwietniu miałam usuwany jajnik - pęknięta torbiel. Wizyty u ginekologa systematyczne, wszystko niby jest dobrze, ale została ta okropna nerwica. Boję się praktycznie wszystkiego, boję się żyć, boję się umierać, wszystko wokół mnie przeraża - byłam u psychiatry, przepisał leki, ale wiadomo - po nich człowiek chodzi ospały a muszę normalnie funkcjonować – dom, dzieci, praca. Mam problemy z koncentracją, ze snem. Proszę o pomoc, choć parę słów.

Witam!

W przypadku zaburzeń lękowych, m.in. nerwicy, zalecana jest psychoterapia jako główna forma pomocy. Warto, żeby skorzystała Pani z takiej możliwości.
Może się Pani podjąć psychoterapii indywidualnej lub grupowej. Biorąc udział w psychoterapii będzie miała Pani możliwość rozwiązać psychiczne konflikty i problemy, które są podłożem problemu. Dzięki temu będzie Pani mogła zmniejszyć lęk i wrócić do aktywnego życia.

Pozdrawiam.