Czy to nerwica lękowa z napadami paniki?

Witam moim problemem jest mocne a z rana szybkie bicie serca biorę metocard 50 po 25 mg co 6 godzin na tachkardie jednak nie wiem.skad te mocne bicie serca bije po tabletkę ok 80 a gdy czas tabelki się kończy to ma 90 ale mocno.czy to powód do niepokoju ? Iść do kardiologa ? Dodam też że choruje na nerwice lekowa z napadami paniki.Jestem pod stałą obserwacja psychiatry. Dziękuję i pozdrawiam

Szanowna Pani, z całą pewnością konsultacja kardiologiczna pomoże Pani potwierdzić, czy wykluczyć poważne dolegliwości i problemy sercowe. Jeśli takowych kardiolog nie znajdzie, to dominującą hipotezą stanie się (chyba, że kardiolog skieruje ejszcze gdzie indziej) wspomniana przez Panią nerwica lękowa z napadami paniki. Zapewne bierze Pani leki uspokajające. Te jednak w psychiatrii najczęściej działają chwilowo na objaw, a nie na jego przyczynę. Trochę jak leki przeciwbólowe nie wyleczają powodu bólu, tylko go uśmierzają. By ją poznać zachęcam do skonsulotwania się z psychologiem lub psychoterapeutą w pobliskiej POradni Zdrowia Psychicznego (nfz) lub gabinecie prywatnym.
Pozdrawiam

Witam Panią
Możliwe, że opisane przez Panią objawy są reakcją
organizmu na wspomniane przez Panią ataki paniki.
Każdy lęk przyczynia się do odczuwania różnych
nieprzyjemnych objawów somatycznych.
W konsekwencji, ludzie cierpiący
na nerwicę lękową czy ataki paniki odczuwają
różne objawy wywołane rozchwianiem równowagi
układu wegetatywnego,
m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności,
kołatanie serca, przyspieszone tętno,
spadek lub podwyższenie ciśnienia krwi.
bóle głowy i wiele innych dolegliwości,
które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.
Ponieważ lęk jest bardzo silny i często trudno powiązać
go z czymś, co go spowodowało, dlatego tak trudno
rozpoznać, zrozumieć i poradzić sobie z nim bez specjalisty.
Doraźnie, gdy choroba jest zaawansowana
i chory nie jest w stanie funkcjonować, konieczne
jest stosowanie środków farmakologicznych.
Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające,
obniżające napięcie, czasem antydepresanty
o dodatkowym działaniu tłumiącym lęk sprawiają,
że lęki i inne dolegliwości stają się łatwiejsze do zniesienia.
Powinna Pani jednak wiedzieć, że środki farmakologiczne
nie leczą Pani lęków ani żadnych dolegliwości
i nie rozwiązują Pani problemów, jedynie tłumią objawy.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć nerwicę lękową
i ataki paniki, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
zaburzeń lękowych, ale również dociera się
do przyczyny problemu i znajduje się
sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną
o problemie, to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl