Czy to nerwica przełyku?

Kobieta lat 52. Trwa to od miesiąca, początkowe objawy to rozbicie, duszność, kołatanie serca. Po przeprowadzeniu badań krwi i zrobieniu ekg wyniki wyszły dobrze, ale po kilku dniach poczułam jakbym miała coś w gardle, ścisk i nie mogłam przełknąć śliny, picia i jedzenia - postanowiłam przebadać się laryngologiczne, tu też wyszło wszystko dobrze, rtg klatki piersiowej też jest wynikiem dobrym, więc dlatego zastanawiam się czy moje obawy nie są związane z zaburzeniami psychicznymi? Mimo dobrych wyników, dalej mam problemy z przełykaniem, boje się jeść i pić, mam wrażenie, że się uduszę - chciałam się poradzić czy powinnam skorzystać z wizyty u psychiatry? Pozdrawiam i czekam na szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Wydaje się, że dolegliwości przez Panią przedstawione mogą mieć przyczyny natury psychicznej. Przy wszelkich zaburzeniach nerwicowych wskazana jest konsultacja psychiatryczna.
Specjalista oprócz oddziaływań terapeutycznych, które pomogą uporać się z uciążliwymi, ograniczającymi objawami oraz wesprzeć proces leczenia farmakologicznie. Może Pani skorzystać z porady psychiatry w ramach NFZ.

Powodzenia i pozdrawiam