Czy to niedobór kolagenu?

Witam, przez ostatnie parę miesięcy przytyłam parę kilogramów wskutek złego odżywiania, natomiast był to proces bardzo powolny, zauważyłam, że rany goją mi się bardzo wolno, jedna goiła się około 2 miesięcy, na dodatek na udach mam wiele rozstępów i stawało ich się coraz więcej mimo zmiany diety (już nie tyłam), czy to niedobór czegoś? Kolagen? Myślę o wizycie u lekarza, natomiast chciałabym od państwa dowiedzieć się najpierw czym może to być spowodowane. Z góry dziękuję :)

Pisze Pani, że dieta nie była zdrowa. Zapewne zabrakło witamin wpływających na jakość skóry: A, C, E, B5, a także cynku i NNKT niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (omega 3 i 6). Pani dieta powinna być odpowiednio zbilansowana. Spożywaj 4-5 posiłków dziennie w regularnych odstępach czasu. Stawiaj przede wszystkich na warzywa, owoce, produkty z pełnego ziarna, ryby, chude mięso i wędliny. Odpowiednie będą też jajka, produkty mleczne o obniżonej zawartości tłuszczu. Słodycze pozostaw na specjalną okazję. Tłuste i smażone produkty odstaw na dobre. Słodkie napoje zastąp 100% sokami lub najlepiej wodą.

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam na konsultacje,
Paulina Roziewska
proziewska@gmail.com, 515 090 252
http://dietetyka-medyczna.pl/

Witam
Nie gojące się rany to może być problem z niedoborem skł. odżywczych jak również problemy z cukrem we krwi. Zaleciłabym badania krwi, cukier, tsh. Warto ustawić Pani dietę, która odżywi dobrze organizm oraz kupić zestaw dobrych witamin. Rozstępy i problemy z kolagenem to element na, który Pani nie ma za dużego wpływu. Smarowanie ciała 2 razy dziennie powinno polepszyć elastyczność skóry ale istniejące rozstępy nie znikną.

Magdalena Maciejewska
dietetyk Bydgoszcz
http://www.maciejewska.eu