Czy to nietolerancja pokarmowa?

Witam, miałem robioną septoplastyke oraz fess. Niestety po czasie problemy wracają mimo iż przegroda prościutka każdy lekarz się tym zachwyca wróciłi polipy oraz zapalenie zatok. Sprawdziłem alergie normalnym badanie oraz poprzez krew(panel wziewny) wyszła nie wielka alergia na histamine i żyto ale oprócz tego nic. Nie wiem co może być powodem nawrotów tych schorzeń. Robiłem badania na nietolerancje pokarmowe na poziom 3 wyszło mi mleko na poziom 2 gluten brac to w ogole pod uwage czy to mit?.

Nie wiem jaki rodzaj badań miał Pan wykonywany. Wiele testów na nietolerancje jest nie miarodajnych i nie wskazują one prawdziwych wyników. Badania odpowiednio zlecone jak najbardziej taką nietolerancję mogą wykryć, tym samym dane produkty powinny być całkowicie wyeliminowane.

Pozdrawiam
Dietetyk Warszawa | Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado (www.nutrado.pl)