Czy to normalna ciąża?

Witam, 31.03 zaczęła mi się ostatnia miesiączka, a skończyła się 3.04. W dniu 5.05 zrobiłam 2 testy ciazowe i oba wyszly pozytywne. Następnego dnia poszłam do ginekologa aby to potwierdziv5 i usłyszałam, że mam być za kilka dni bo nic nie widać i może to być ciąża pozamaciczna. Wykinalam następnego dnia badanie beta HCG, wynik to 44.13. Dzisiaj czyli dnia 10.05 również udałam się do lekarza, lecz usłyszałam że nadal nic nie widać. Czy mam sie martwić? Czy to normalna ciąża?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Po prostu może być za wcześnie aby uwidocznić pęcherzyk ciążowy w usg. Jest on widoczny zazwyczaj gdy bHcG wynosi ok. 1000, co odpowiada zazwyczaj 5 tyg. ciąży. Proponuję zgłosić się do lekarza za tydzień (czyli w 5 tyg. od ostatniej miesiączki).