Czy to normalne opóźnienie miesiączki?

Brałam tabletki od półtora roku i postanowiłam zrobić sobie miesięczną przerwę, wzięłam ostatnie opakowanie i dostałam miesiączkę normalnie. I nie wzięłam następnego opakowania, w dniu oczekiwanej miesiączki nie dostałam jej. Nie jestem w ciąży, bo robiłam test. Teraz nie wiem, co się ze mną dzieje. Po tej przerwie chciałam wrócić do brania tabletek. Czy powinnam poczekać z ich braniem, czy zacząć brać?

KOBIETA ponad rok temu

Zaburzenia miesiączkowania mogą występować jako jeden z objawów anoreksji. Pozostałe objawy (wszystkie muszą być spełnione) to:
1. Masa ciała znacznie poniżej normy (jako kryterium stosuje się np. wartość wskaźnika BMI <17,5 kg/m).
2. Utrata masy ciała została spowodowana celowym unikaniem "tuczącego" pożywienia lub innymi sposobami, jak: prowokowanie wymiotów, intensywne ćwiczenia fizyczne, stosowanie środków przeczyszczających lub odwadniających, tabletek odchudzających.
3. Występuje stałe zaabsorbowanie obawą przed przytyciem oraz narzucanie sobie niskiego progu masy ciała.