Czy to normalne u kobiet w ciąży?

Witam, jestem w 10 tygodniu ciąży, bardzo się  niepokoje, bo od dwóch dni mam bóle brzucha, podbrzusza i skurcze macicy, niestety do tego pale papierosy, bo słyszałam, że niewolno rzucać palenia odrazy w czasie ciąży, tylko stopniowo. Czy te bóle i skurcze są normalne u kobiet w ciąży, czy powinnam jak najszybciej skontaktować się  z lekarzem??? Proszę o jak najszybszą odpowiedz. Z góry dziękuję i pozdrawiam. Kamila

Witam serdecznie,

Dolegliwości bólowe brzucha oraz skurcze macicy w ciąży są objawem niepokojącym. W każdym takim przypadku konieczna jest konsultacja ginekologiczna. Niestety mogą to byc objawy rozpoczynającego się poronienia. Dlatego wskazana jest jak najszybsza wizyta u lekarza.
Pozdrawiam