Czy to normalne, że czasami myślę o śmierci?

Czy to normalne, że czasami myślę o śmierci? o tym jak bym to zrobił? nie chcę się zabić, zwykle dużo o tym myślę, kiedy przerasta mnie wszystko. Jestem studentem, a więc jestem jeszcze młodym człowiekiem, dlaczego więc zamiast cieszyć się życiem, ja myślę o śmierci? Wydaje mi się że bardziej boję się życia, ale może dlatego, że nie potrafię zrozumieć ludzi. Otaczam się nimi, ale mimo to czuję się sam, niezrozumiały. W takich momentach często się okaleczam, ale to mi pomaga, przestaję "myśleć".

Dzień dobry,

Proszę zgłosić się do psychoterapeuty i/lub lekarza psychiatry, którzy po osobistym zbadaniu, zaproponują odpowiednią formę leczenia.
Pomoc może Pan uzyskać np.; w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Dzień dobry!

Samookaleczanie się i myśli samobójcze to bardzo niepokojący sygnał - konieczny jest osobisty kontakt z psychologiem oraz lekarzem psychiatrą. Jest możliwe, aby poczuł się Pan lepiej i wprowadził pozytywne zmiany w swoim życiu. Proszę zgłosić się np. do Poradni Zdrowia Psychicznego w swojej okolicy.

Pozdrawiam!