Czy to normalne, że dostałam okres po przerwaniu antykoncepcji?

Witam, moim problem jest fakt, że brałam tabletki hormonalne pierwszy raz w życiu, pierwsze opakowanie. Zaczęłam zgodnie z ulotką w pierwszy dzień miesiączki, jednak bardzo źle na mnie wpływały – nudności, kręciło mi się w głowie, byłam bardzo osłabiona i miałam ciągle migrenę. W 8. dzień brania tabletek, wymiotowałam po niej, więc postanowiłam je odstawić. 3 dni po odstawieniu tabletek dostałam krwawienia, które na razie trwa drugi dzień. Jest dosyć obfite. Nie mam teraz możliwości pójścia do specjalisty, ponieważ mam ważne zaliczenia na studiach. Czy to normalna reakcja organizmu na przerwanie brania tabletek? Czy coś złego się dzieje? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Krwawienie jest reakcją organizmu na odstawienie tabletek antykoncepcyjnych. Kolejne krwawienie będzie miesiączką. Może pojawić się ona z opóźnieniem co jest związane z zaburzeniem gospodarki hormonalnej przez tabletek antykoncepcyjne.

Pozdrawiam