Czy to normalne, że dziecko nadal nie mówi?

Witam serdecznie. Moi znajomi mają syna, który ma 4 lata. Prawie nie mówi. Czasami, rzadko powie mama,tata, ciuch ciuch... Do tego dziwnie masuje sobie dłonie, wkłada prawie wszystkie paluszki do buzi. Dziś zauważyłam, że chodzi na palcach. Czy to normalne? Jego rodzice czekają aż sprawa sama się wyjaśni. Nie korzystają z porad lekarzy. Dziecko nie było jeszcze na bilansie, bo kończy 4 lata za 1,5 miesiąca, nie chodzi do przedszkola.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna dość pilna wizyta u pediatry, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.