Czy to normalne, że gorączka utrzymuje się pomimo przyjmowania antybiotyku?

Witam Dwa tygodnie temu dostałam gorączki i kaszlu , po wizycie u lekarza dostałam amotaks i okazało że to zapalenie oskrzeli Wyniki z prześwietlenia płuc i krew w normie Gorączka cały czas pomiędzy 38-40 Gdy poszłam kolejny raz do lekarza okazało się że teraz przeszło na zatoki W międzyczasie brałam jeszcze furocef I teraz dostałam trzeci antybiotyk Od 14 dni gorączka w ciągu dnia osiaga nawet 39.8 Mam zatkane ucho , ciągły kaszel i zaczyna się ból głowy od zatok Czy tak długo utrzymująca się gorączka mimo antybiotykow to normalne ?

Lek. Paweł Szadkowski

Wartoby pomyśleć o podstawowej diagnostyce (np. morfologia krwi z rozmazem, RTG klp., czy badanie bakteriologiczne lub inne), którą powinien pokierować Pani lekarz prowadzący w zależności od pani stanu klinicznego.