Czy to normalne, że krwawię podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych?

Witam. Mam 17 lat i dokładnie tydzień temu (3 listopada) zaczęłam zażywać tabletki antykoncepcyjne. Zwykle mój okres trwa od 3 do 4 dni, jednak odkąd zaczęłam brać tabletki zauważyłam, że nadal trochę krwawię, codziennie. Okres powinien mi się już skończyć, ale nadal zauważam, że wydobywa się ze mnie raz trochę krwi na przemian z brązowa 'mazia'. Nie wydaje mi się to być normalne, stwierdzam to również po tym, że od czasu do czasu pobolewa mnie brzuch. Czasami czuje kłucie w lewym jajniku, czasami w prawym. Nidy wcześniej nie brałam tabletek antykoncepcyjnych. Czy to normalne, kiedy organizm przyzwyczaja się do tabletek?
17 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Pani objawy często występują przy pierwszych opakowaniach tabletek. Zwykle towarzyszą nowoczesnym preparatom zawierającym niewielkie ilości hormonów. Występują też częściej u kobiet otyłych lub takich, które miały wcześniej nieregularności miesiączkowania czy inne zaburzenia hormonalne. Często przechodzą po dwóch-trzech cyklach. Jeżeli krwawienia nie przejdą, można rozważyć zmianę środka na zawierający większą dawkę hormonów.

Pozdrawiam serdecznie!