Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 7 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to normalne, że leki na depresję działają z opóźnieniem?

Witam, Mam 18 lat i od jakiś 25 dni biorę leki, które przepisał mi psychiatra na fobie społeczną i depresje (asertin oraz alpragen) mówił, że przez pierwsze dwa tygodnie mogę dziwnie się zachowywać. Ja natomiast czułam i zachowywałam się jak zwykle, dopiero od kilku dni czuję się jakby to co czułam wcześniej się nasiliło, nie raz mam uczucie kompletnej pustki w głowie ,bardzo mało śpię, brak apetytu, bóle głowy, i nasilone myśli samobójcze. Czy to normale,z e lek działa z takim opóźnieniem?
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Tak, lęki mogą działać z opóźnieniem. Proszę jednak pamiętać że leki przede wszystkim działają na objawy i nie pomogą Pani w pozbyciu się źródła problemu. W tym pomoże jedynie psychoterapia, do której podjęcia namawiam. Psychoterapia daje trwałe efekty i zapobiega nawrotom (leki nie dają tej pewności). Pozdrawiam

0

Dzień Dobry Pani,

Reakcja na leki jest bardzo indywidualna. Jeśli wymienione przez Panią objawy będą nadal Panią niepokoić, to wskazana jest ponowna konsultacja z lekarzem, celem rozwiania Pani obaw.

Z mojej strony zachęcam Panią równolegle do podjęcia terapii, w ramach NFZ-tu- skierowanie do Poradni zdrowia psychicznego otrzyma Pani od lekarza pierwszego kontaktu.

Życzę Pani dobrego samopoczucia, Irena Mielnik-Madej

Psycholog, logoterapeuta, doradca i trener.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy