Czy to normalne, że łuszczyca się nasila po rozpoczęciu stosowania methotrexat?

Witam mam łuszczyca zaczełem brać methotrexat łuszczyca się nasila i występuje pieczenie i swędzenie to normalne?

Lek. Paweł Szadkowski

Nie podał Pan z jakiego powodu przyjmuje metotreksat. Czy stanowi on leczenie łuszczycy, czy był inny powód rozpoczęcia terapii? Objawy, które Pan opisuje mogą stanowić działanie niepożądane metotreksatu. Jeśli one nie ustąpią lub się będą nasilać, proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego - może będzie konieczna zmiana leczenia na inne.