Czy to normalne, że moja partnerka odwiedziła byłego chłopaka, aby pocieszyć go po pogrzebie matki?

Witam, mam pytanie jestem od kilku miesięcy w związku. Moja partnerka około 4 lat temu rozstała się z pewnym panem. Teraz umarła matka tego pana , moja partnerka (oraz jego druga eks partnerka , obie się znają) pojechały do niego nie wiem w jakim celu.Twierdzi że pojechała pomóc ale w czym , wg mnie od tego jest rodzina. Żadna nie była z nim w związku małżeńskim, nie mieli dzieci. Czy normalne jest takie zachowanie kobiety proszę pomóc mi to zrozumieć. Pozdrawiam Marcin
ponad rok temu

Witam Pana
Wyjazd Pana partnerki ze swoją koleżanką do ich byłego partnera w sytuacji, kiedy zmarła mu jego matka jest czymś zupełnie naturalnym. Kiedy człowiek traci bardzo bliską osobę potrzebuje wsparcia rodziny, przyjaciół znajomych. Wsparcie to może uratować osobę będącą w żałobie przed depresją.
Jeśli partnerka rozstała się z byłym partnerem w zgodzie, to tym bardziej jest naturalne, że chciała mu pomóc w trudnych chwilach. Pomimo, że nie był jej mężem ani nie miała z nim dzieci na pewno kiedyś był dla niej ważną osobą tak jak jest Pan teraz. Uważam, że Pana wątpliwości wynikają z zazdrości. Powinien Pan porozmawiać ze swoją partnerką, wyjaśnić, co Pan czuje i co Pana niepokoi.
Pozdrawiam

Mgr MaĹgorzata Markowska

Nie ma nic złego w tym ani dziwnego,że byli partnerzy spotkają się od czasu do czasu, jeżeli jest to spotkanie towarzyskie. Wasz związek również powinien opierać się na zaufaniu i zrozumieniu, a wtym przypadku raczej sprawa jest zrozumiała bo chodzi ośmierć bliskiej osoby.

Pozdrawiam.