Czy to normalne, że nie mam okresu przy założonej spirali?

Witam, chciałam zadać pytanie, bo może ktoś spotkał się z podobna sytuacją. Od ponad roku mam spiralę, widoczna na usg w prawidłowym położeniu. Odkąd mam spiralę okres mi się spóźnia kilka dni. Natomiast ostatnio miałam okres 28 września, przy czym lekarz robił usg i wyszło ze spirala jest prawidłowo zamieszczona. Zrobiłam 2 testy, które wykluczyły ciąże, trochę zaczynam się denerwować, czy na pewno nie jestem w ciąży. Miałam ostatnimi miesiącami dużo stresów, może to przez to? Nie mogę brać żadnych hormonów. Co mogę zrobić i czy na pewno nie jestem w ciąży?
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wkładka miedziana nie powinna mieć bezpośredniego wpływu na Pani gospodarkę hormonalną i powodować opóźnienia miesiączki. Ma to najprawdopodobniej związek ze stresującym trybem życia, itp. Jeżeli sytuacja się nie unormuje w ciągu kilku miesięcy, powinna Pani się udać do ginekologa, który spróbuje ustalić, czy nie cierpi Pani na jakiegoś typu zaburzenia hormonalne.

Pozdrawiam serdecznie!