Czy to normalne, że osoba po usunięciu glejaka odczuwa silny ból głowy?

Witam Moj chlopak lat31, mial ponad miesiac temu operacje usuniecia glejaka stopnia 2, operacja sie udala ,jednak z uwagi na znajdujace sie nerwy lewej nogi w guzi , bardzo mala czesc guza zostala jednak i trzeba to usunac radioterapia oraz chemia w tabletkach.trzy tygodnie po operacji wdala sie infekcja i plytka tytanowa oraz czesc kosci czaszki zostala usunieta. Od czasu usuniecia czesci czaszki moj chlopak ma straszne cisnienie w glowie jakby cos mu ugniatalo mozg.wczoraj mial straszne bole i atak paniki do tego.moje pytanie czy to jest normalne ze ma takie bole .dziekuje z gory za pomoc

Szanowna Pani,

Bardzo współczuję Państwu trudnej sytuacji i ogromu napięcia, które musiało Wam w niej towarzyszyć.
Niestety, na podstawie internetowego opisu nie da się w rzetelny sposób udzielić odpowiedzi na Pani pytanie. Opisywana przez Panią sytuacja jest bardzo poważna oraz złożona - zdecydowanie zalecam kontakt z prowadzącym chłopaka lekarzem celem uzyskania odpowiedzi oraz przeprowadzenia wszelkich badań niezbędnych do odpowiedniej diagnozy.
Jako psycholog mogę dodać, że z całą pewnością to przez co przeszliście Państwo, a w szczególności chłopak, musiało być zdarzeniem niezwykle traumatycznym i wiążącym się z ogromnym strachem czy stresem. Byłoby więc zrozumiałe, gdyby w tym czasie chłopak cierpiał na objawy związane z napięciem oraz lękiem. Ataki paniki czy bóle głowy - są to objawy, które mogą być wytłumaczone tym, przez co musiał przejść. Nie mniej jednak nie należy ich lekceważyć i przed podjęciem pochopnej decyzji o psychosomatycznym podłożu objawów należy skonsultować się z lekarzem i wykluczyć inne możliwości.
Życzę powodzenia i dużo zdrowia.