Czy to normalne, że pierwsza miesiączka po porodzie bardziej boli?

Witam!
Jestem 3 miesiące po porodzie i dostałam pierwszą miesiączkę, przy której bardzo boli mnie brzuch i mam mdłości. Chciałabym się zapytać czy to normalne że tak boli, czy po prostu ze mną jest coś nie tak.
Proszę o szybką odpowiedź.
Z góry dziękuję!

KOBIETA ponad rok temu

Dzień dobry!
A czy miesiączki sprzed porodu były też bolesne? Zazwyczaj charakter miesiączkowania nie zmienia się, w tym także dolegliwości bólowe. Czy mdłości występują tylko podczas miesiączki czy były też przed nią?
Jeśli miesiąc temu była Pani na kontroli u ginekologa po porodzie i wszystko było dobrze to nie należy się martwić. Jeśli Pani karmi można przyjmować leki przeciwbólowe takie jak w czasie ciąży.
Z poważaniem