Czy to normalne, że plamię po odstawieniu tabletek?

Zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne i w czasie ich brania przerwałam, bo uznałam, że tabletki są nieodpowiednie dla mnie. Po zakończeniu ich brania nadal mam plamienia, już trzeci dzień, i nie wiem, czy to jest normalne i czy tak powinno być. Obecnie nie biorę żadnych tabletek. Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Po zaprzestaniu zażywania tabletek antykoncepcyjnych następuje krwawienie "z odstawienia", związane ze spadkiem stężenia egzogennych (pochodzącech z tabletek) hormonów we krwi. Nie jest to nic niepokojącego.

Pozdrawiam!