Czy to normalne, że po operacji kręgosłupa szyjnego z wstawieniem implantu bóle są nawet silniejsze niż przed operacją?

Mężczyzna, 46 lat. Badanie mr- krążek międzykręgowy c5/c6 węższy- przepuklina w kierunku kanału kręgowego centralna i obuboczna (nieco bardziej na stronę prawą),z redukcją przestrzeni płynowej przedrdzeniowej. Kanał kręgowy na wysokości przepukliny węższy w wymiarze przednio- tylnym, wymiar 8mm.rdzeń szyjny bez zmian ogniskowych. Wyciągnięcia kostne na tylnych krawędziach trzonów c5 i c6 oraz c3 i c4.zwraca uwagę odwrócenie fizjologicznej lordozy kręgosłupa szyjnego w odcinku c4- c6. Wysokość i sygnał trzonów kręgowych w normie. wniosek- przepuklina krążka międzykręgowego c5/c6 centralna i obuboczna, nieco bardziej na stronę prawą. jest trzeci dzień po operacji (zastosowane leczenie- operacyjne- acdf c5/c6 cage peek), ból jest okresowo większy niż przed operacją.   Prawa ręka nieco cierpnie. Noszę kołnierz- choć nikt mi nie kazał. Staram się oszczędzać. Tak naprawdę nikt mnie nie poinstruował przy wyjściu ze szpitala. Pielęgniarka przyniosła wypis i do domu. Proszę o pomoc. Czy to ma tak boleć? Biorę środki przeciwbólowe- ale jak długo tak można? Kontrolę wyznaczono dopiero za 12 tygodni. Bardzo proszę o wskazówki. Pozdrawiam- Grzegorz Urbański.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Bóle, objawy korzeniowe i inne opisywane przez Pana mogą występować bezpośrednio po operacji, przez kilka dni, co jest związane z obrzękiem pooperacyjnym.

Niestety niekiedy zdarza się, że dochodzi do konfliktu wszczepionego materiału z korzeniem nerwowym, co objawiać się może bardziej nasilonymi dolegliwościami niż przed operacją. W takiej sytuacji niekiedy wystarcza odpowiednia rehabilitacja, ale częściej potrzebna jest reoperacja.

Proponuję, by w razie nie ustępowania dolegliwości lub ich nasilenia, zgłosił się Pan do lekarza pierwszego kontaktu lub na oddział gdzie miał Pan wykonywaną operację.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.