Czy to normalne, że po przyjęciu glukozy wynik spada?

Dzień dobry, odebrałam dziś wyniki testu obciążenia glukozą (75). Wynik na czczo: 82,9 mg/dl, po 1 godzinie 86,2 mg/dl, po 2 godzinach 74,8 mg/dl. Insulina na czczo 5,5 mU/l. Badanie wykonalam gdyż w czasie badań wykonanych w lutym glukoza po teście wskazywała wyniki: na czczo 93 mg/dl, po 2 godzinach 53 mg/dl. Czy to normalne, że po przyjęciu glukozy wynik spada. Czy powinnam poddać się dalszej diagnostyce czy uznać wyniki za prawidłowe i zapomnieć o temacie. Pozdrawiam Paulina

Lek. Tomasz Budlewski

Wyniki mogą świadczyć o zbyt dużym wydzielaniu insuliny proszę koniecznie zgłosić się do lekarza diabetologa