Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 3 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to normalne, że podczas przyjmowania antybiotyku na ból zęba pojawia się opuchlizna?

Witam, w czwartek bardzo zaczął boleć mnie ząb. W piątek bylam u stomatologa. Ząb jest po leczeniu kanałowym 3 lata temu, z tego co pamiętam dawano na niego wtedy niewielką gwarancję. W piatek wieczorem miałam wizytę u stomatologa. Otworzył go, włożył "lekarstwo", zapisał Augmentin. Bez rtg i udrożniania kanałów. Bardzo bolało więc w sobotę rano wyciągnęłam lekarstwo, zgodnie z zaleceniami. Żadne tabletki przeciwbólowe nie pomagały. Uśmierzały ból na 2 godziny. W sobotę znalazłam stomatologa, do którego udałam się w celu umówienia ba ekstrakcję tego zęba. Pani doktor stwierdziła jednak, że podczas antybiotykoterapii znieczulenie może nie działać, ekstrakcję wyznaczyła na dzień 08.03. Dziś wieczorem (tj.sobota) ból sie nasilał. Udałam się na pogotowie stomatologiczne. Kobieta coś pokręciła, próbowała udrożnić kanały, ale ostatecznie uznała, że nie jest w stanie tego wykonać bez zdjęcia, ponieważ kanały są wypełnione bardzo mocną taśmą. Ponadto nakuła dziąsło i odesłała do domu. Budzę się właśnie teraz w nocy, na policzku jest ogromna opuchlizna. Przepłukałam jamę ustną Dentoseptem, zrobiłam zimny okład. Dodam, że dzisiejszego wieczoru przyjęlam 3 dawkę Augmentinu. Co robić? Czy to normalne, że podczas przyjmowania antybiotyku pojawia się opuchlizna? Nie wiem czy jest sens udać się jutro tj. niedziela na to pogotowie. Obawiam się, że ta kobieta nie będzie mi w stanie pomóc. Co robić? Prawdopodobnie nikt nie usunie mi w poniedziałek tego zęba z opuchlizną?
KOBIETA, 27 LAT 9 miesięcy temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy