Czy to normalne, że podczas stosowania tabletek miesiączka jest skrócona?

Witam, mam 20 lat i od 5 miesięcy zażywam M*** 21. Przez pierwsze 4 miesiące miesiączkę miałam normalnie od 5 do 6 dniu. Ostatnio okres dostałam w planowany dzień, ale trwał tylko 2 dni. Zastanawiam się, czy tak się zdarza przy doustnych środkach antykoncepcyjnych, czy jest coś nie tak? Proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych takie zjawisko może wystąpić.