Czy to normalne, że serce mojego dziecka bije a ono się nie rusza?

Mam 21 lat i jestem w 14 tygodniu ciąży jest to moje pierwsze dziecko i podczas wczorajszego badania usłyszałam bicie serca mojego dziecka bardzo się  ucieszyłam lecz nie trwało to długo bo moje maleństwo wcale się  nie ruszało nawet gdy lekarz klepał mnie po brzuchu ono nie reagowało bardzo się  martwię gdy spytałam lekarza czy wszystko w porządku powiedział że dziecko śpi ale rozwija się  książkowo co prawda była to godzina 19 ale czy dziecko może aż tak twardo spać? Martwię się  ponieważ w 10 tygodniu na wizycie o tej same godzinie maleństwo podskakiwało we wszystkie strony!! Proszę rozwiejcie moje wątpliwości.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Uwidocznienie czynności serca dziecka jest bezpośrednim wskaźnikiem dobrostanu płodu. Jeśli czynność była prawidłowa a ruchy były stwierdzone podczas poprzedniego badania USG to wydaje się, że nie ma powodów do obaw.

Dziecko także wykazuje zmienność rytmu snu i czuwania, wobec tego niewykluczone jest, że podczas ostatniego badania rzeczywiście spało.

Jeśli rozwój dziecka został określony jako prawidłowy to wydaje się, że nie ma powodów do obaw.
Wskazane jest wykonanie badania USG ok 20. tygodnia ciąży.