Czy to normalne, że tak długo krwawię?

W listopadzie urodziłam dziecko, po porodzie krwawiłam ok 3 tygodni. W tym okresie podobno miałam już pierwszą miesiączkę, (tak mi powiedziała położna). Na końcu grudnia byłam u ginekologa na kontroli i powiedział, że wszystko jest ok i kazał mi przy pierwszym dniu krwawienia zacząć brać tabletki anty i tak zrobiłam. 11 stycznia (tego dnia zaczęłam krwawić).

Po 2 tyg krwawienie nie ustępowało (nie było obfite), ginekolog kazał mi jednak brać tabletki do końca, zrobić 7 dni przerwy i dalej brać. Od 1 lutego nie biorę tabletek i znów krwawię, ale tym razem mocniej (to chyba jest miesiączka). Ogólnie to krwawię już 25 dni, czy to jest normalne?
Czy dzieje się ze mną coś nie tak? Chciałabym usłyszeć opinię innego lekarza na ten temat?
Proszę o szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Krwawienie jest w Pani przypadku najprawdopodobniej efektem ubocznym tabletek antykoncepcyjnych. Zazwyczaj ustępuje on samoistnie, z czasem trwania przyjmowania hormonów. Dalsze postępowanie zależy od tego, jak obficie Pani krwawi. Jeżeli jest to jedynie plamienie, to może Pani dalej przyjmować tabletki, licząc na ustąpienie tego częstego działania niepożądanego. Jeśli jednak traci Pani dużo krwi, to istnieje poważne ryzyko pojawienia się niedokrwistości - żeby sprawdzić czy się nie pojawia, należałoby wykonać badanie krwi (morfologia).
Pozdrawiam serdecznie!