Czy to normalne, że u siedmioletniej dziewczynki pojawiają się włosy łonowe i pod pachami?

U mojej siedmioletniej córeczki zauważyłam włosy w okolicy narządów płciowych, a także delikatne włoski pod pachami? Jest chyba na to za wcześnie. Co powinnam zrobić?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Pojawienie się owłosienia łonowego i owłosienia pod pachami u dziewczynki w wieku poniżej 8 lat świadczy o przedwczesnym pokwitaniu. Ponieważ stan ten może być spowodowany zaburzeniami hormonalnymi, wskazana byłaby wizyta u pediatry. Lekarz  może skierować córkę do poradni endokrynologii dziecięcej, gdzie zostanie przeprowadzona dalsza diagnostyka.