Czy to normalne, że w ciągu tygodnia przytyłam 3 kg?

Witam, jestem prawie 9 tygodni po porodzie . W ciąży przytyłam 27kg...nie stwierdzono u mnie cukrzycy ciążowej , wyniki miałam dobre oprócz Anemii.Zaraz po urodzeniu syna zrzuciłam 12 kg. Do porodu wazyłam 101 kg. Dziś się ważyłam i ważę 94kg. Nie objadam się , nie jem fast foodów , staram się jeść zdrowo. Zdarzy się że zjem coś słodkiego ale nie jest to często. Dodam że strasznie wypadają mi włosy. Jakie badania powinnam wykonać ? Czy to normalne że w ciągu tygodnia przytyłam 3 kg ?

Dzień dobry,

możliwe, że hormony nie są jeszcze wyregulowane. Może to powodować zatrzymywanie się wody w organizmie.

Proszę się skontaktować z dietetykiem, który oceni Pani dotychczasowy Pani sposób odżywiania się oraz wykona analizę składu ciała.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga