Czy to normalne, że zadręczam męża i siebie podejrzeniami, że pije podczas wyjazdów w delegację?

Witam. Piszę w pewnej na pozór dziwnej sprawie, aczkolwiek mnie i męża bardzo wykańczającej - chodzi o to, że nie lubię jak mąż na delegacjach pije alkohol z kolegami.

Wyjazdy są dość częste, choć prawdą jest, że nie pije za każdym razem, ale gdy na wyjazdach śpią po hotelach to się zdarza i ja o tym wiem (przypadkowo dowiedziałam się o tym, choć ja szłam w domu spokojnie spać z myślą, że jednak nie pije). Teraz, za każdym razem gdy mi nie odpisuje sms-a, albo odpisze jakoś "zdawkowo" zaczynam siebie i jego dręczyć, dociekając czy pił. Ja mam nerwy zszarpane przez to i mój mąż też.

Myślę, że może mieć to związek z zaufaniem - ufam mu, ale i tak jakoś czasem coś mi mówi, że jednak "wyrwał się z domu i używa sobie". Najgorsze jest to, że jesteśmy młodym małżeństwem i do tego spodziewamy się dziecka (20 tydzień). Po wszystkim, jak już wychodzi, że nie miała powodów się denerwować i mogłam spokojnie przespać noc - mam wtedy straszne wyrzuty sumienia:(

Jak sobie z tym poradzić? Bardzo proszę o jakąkolwiek wskazówkę. Z góry dziękuję za pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Proszę otwarcie porozmawiać z mężem i poprosić go, aby przynajmniej do czasu porodu nie spożywał alkoholu podczas delegacji. Warto, aby się Pani zastanowiła dlaczego nie ufa Pani mężowi, czy były już takie sytuacje, które mogłyby wywoływać takie obawy?

Myślę, że ze względu na dobro dziecko i Pani powinniście wspólnie z mężem ustalić pewne rzeczy, które pozowolą Pani na spokojne funkcjonowanie. Proponowałabym otarwcie porozmawiać i wyjaśnić, dlaczego tak bardzo się Pani boi.

Pozdrawiam