Czy to normalne, żeby dziecko co kilka dni było chore?

Witam Mój syn ma 7 lat,chodzi drugi rok do przedszkola i bardzo często mi choruje. W poniedziałek wrócił do przedszkola po 1,5 tygodniowej przerwie z powodu przeziębienia ( ból gardła,katar bez gorączki ) dzisiaj po 3 dniach pobytu w przedszkolu znów boli go gardło i zaczyna się katar ? Czy to jest normalne żeby dziecko co kilka dni było chore? Testy na alergie wyszły dobrze,jest po 2 dawkach broncho vaxomu,teraz dostaje tran i biostyminę co jeszcze mogę zrobić ? Dziękuję i pozdrawiam :)

Może być to również działanie bardziej psychologiczne, a somatyczne dolegliwosci efektem np. lęku czy stresu. Nie idąc do przedszkola, bo jest się chorym dziecko uczy się, że w taki sposób może ominąć nieprzyjemny czas spędzony właśnie w przedszkolu, lub też pozyskuje większą ilość uwagi od Państwa (której na przykład gdy jest zdrowy, nie ma tak duzo?). Proszę przyjrzeć się problemowi również od tej strony, porozmawiać z synem czy podoba mu się w przedszkolu itp. Byc może problem jest łatwiejszy do rozwiązania niż się wydaje. Pozdrawiam.