Czy to objawy anoreksji u 22-latki?

Witam. Mam 22 lata, 165 cm wzrostu i ważę 44,7 kg. Wskaźnik BMI wskazuje wychudzenie. Od kilku dni nie ćwiczę, ale fatalnie sie z tym czuje. Pracuje w hotelu na Islandii, dlatego nie mogę skonsultować sie z żadnym lekarzem. W pracy staram sie jak najwiecej ruszać żeby spalić kalorie. Nie mogę ćwiczyć w domu bo chłopak mi zabrania... Martwi sie o mnie. Jeszcze niedawno ukrywałam przed nim to ze ćwiczę. Śpię 6-7 godzin dziennie. Dużo chodzę, mam spuchnięte kostki i kolana.Czy to objawy anoreksji?

Pani BNI wskazuje na wychudzenie; bardzo niepokojące są także objawy o jakich Pani pisze, tj. spuchnięte kostki i kolana.

Wydaje się więc, że potrzebuje Pani przede wszystkim dobrego wsparcia psychologicznego, ale nie pominęłabym także badań zleconych przez lekarza internistę, aby dokładnie zdiagnozować co się właściwie z organizmem dzieje. Zatem właściwym postępowaniem byłoby skonsultowanie się z odpowiednim specjalistą jakim jest psycholog kliniczny mający doświadczenie w leczeniu zaburzeń odżywiania, a także pomoc dietetyka plus szczegółowe badania internistyczne.
Sugerowałabym także ograniczenie aktywności fizycznej w pierwszych etapach leczenia.

Trzymam kciuki!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl

Witam,

Opisane objawy mogą wskazywać na na zaburzenia odżywania. Jeśli to Panią zainteresuje, to zapraszam na moją stronę internetową. Tam w zakładce "czytelnia" znajdzie Pani kilka słów na ten temat. Przede wszystkim jednak ważne, by skontaktowała się Pani ze specjalistą psychologiem/psychoterapeutą oraz lekarzem by możliwa była pełna diagnoza trudności i dobranie odpowiedniego leczenia.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

Tak. Opisane objawy wchodzą w zakres zaburzeń odżywiania - anoreksji. Jeżeli nie ma pani szans podjąć terapii na miejscu w Islandii, to być może pomocna będzie terapia online? Anoreksję należy "złapać" na jak najwcześniejszym etapie tak, by nie zdążyła zasiać spustoszenia w organizmie, a przede wszystkim w psychice. Polecam podjąć psychoterapię. Zapraszam do kontaktu online. Pozdrawiam.