Czy to objawy dojrzewania?

Mam 11 letnią córkę. Pod lewym sutkiem ma twardą kulkę. Czy to objawy dojrzewania, czy coś gorszego? Jak to dotyka to ją to boli.

Proszę o odpowiedź.

ponad rok temu

Witam serdecznie

Nierówności w piersiach mogą być związane z dojrzewaniem, aczkolwiek dobrze byłoby, aby córkę obejrzał lekarz. Myślę, że mogą Państwo zgłosić się na poczatek do pediatry, który zbada córkę i stwierdzi, czy wszystko w porządku, a razie wątpliwości skieruje na dodatkowe badania - np. USG lub badania hormonalne.

Pozdrawiam serdecznie.