Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 6 7 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to objawy lunatykowania?

Witam , śpiąc razem z moją partnerką po dłuższej chwili snu zaczynam do niej mówić , według niej mam otwarte oczy i wyglądam jakbym nie spał. Mówię wyraźnie lecz nielogiczne, gdy zapyta się mnie dokładniej o co mi chodziło zasypiam lub się budzę. Dzieje się tak niemal każdej nocy jeśli ona jest obok mnie , pytanie co mi dolega i czy jest to może jakiś objaw lunatykowania i czym jest to wywołane
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Witam Pana, tego typu zachowania są normalne jeśli nie występują zbyt często i z dużym nasileniem. Uważam, że powinien się Pan skonsultować z neurologiem oraz psychologiem. Życzę powodzenia i pozdrawiam!

0

Rozumiem, że Pan nie pamięta tych sytuacji? I czy inne osoby obserwowały u Pana podobne reakcje? (mogą występować często, jednak tylko w sytuacji, gdy jest Pan z partnerką dowiaduje się Pan o nich, bo gdy jest Pan sam, nie ma kto Panu o nich opowiedzieć lub też nie zdarzają się). Zaburzenia snu mogą się pojawiać na rożnym tle- także przemęczenia, stresu, pobudzenia emocjonalnego lub napięcia, nieodpowiedniej pory posiłków itp. Gdyby trudności okazały się przewlekłe lub uciążliwe- warto skonsultować się z lekarzem, w razie potrzeby pokieruje na dalsza diagnostykę.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy