Czy to objawy nerwicy, którą mam od dziecka?

Witam od 5 lat choruję na chorobę, której nie potrafię nazwać. Już od dzieciństwa chorowałem na typową nerwicę serca tzn. bałem się że umrę kiedy kołatało mi serce ale z czasem z tego wyrosłem chodziłem na siłownie i uprawiałem dużo sportu.Natomiast wszystko zmieniło się jednego dnia w wakacje przed 3 gimnazjum .Było to z rana kiedy wstałem na dworze wiał silny wiatr i coś zaczęło na zewnątrz pukać i ja właśnie przez to pukanie,stukanie nie potrafiłem sie wyluzować i kiedy przestało pukać ja i t

Witam
Proponuje skorzystać z konsultacji doswiadczonego psychoterapeuty ,ktory pomoże przepracować pojawiające się lęki i nauczy technik radzenia sobie w sytuacjach stresowych.
Pozdrawiam
Anna Szyda

Witam Pana
Żeby rzetelnie odpowiedzieć na Pana pytanie,
musiałabym poznać więcej szczegółów.
Aby skutecznie wyleczyć nerwicę i zaburzenia lękowe,
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam serdecznie, z pewnością nie powinien Pan tego lekceważyć. Nerwica to nieprzyjemne zaburzenie lękowe i trzeba jej zdecydowanie przedziwdziałać.
Radziłbym
skonsultować się z psychoterapeutą w tew leczeniu j sprawie. Osobiście specjalizuję sią m.in. w leczeniu zaburzeń lękowych ale niestety nie mam do połowy czerwca wolnych terminów. Ewentualnie mógłby Pan skorzystać z porady na Skypie.
Pozdrawiam