Czy to objawy stłuczenia?

10 dni temu spadłem z drabiny udezając prawą stroną klatki piersiowej o metalowe przesło. Przeswietlenie nie wykazało zadnych uszkodzeń. Ból sie nasilał, wczoraj wykonałem powtórne przeswietlenie, które równiez nie wykazało zadnych zmian. Ból obejmuje cała prawą strone i przechodzi pod prawą łopatkę. Czy takie objawy moga byc tylko przy stłuczeniu? Ile to może boleć?

Lek. Paweł Szadkowski

Ból po takim stłuczeniu może utrzymywać się kilka tygodni. Jeśli 2 zdjęcia RTG klatki nie wykazały nieprawidłowości to nie ma pan powodów do większego niepokoju. Jeśliby jednak pojawiła się duszność lub inne nowe objawy sugeruję udać się do lekarza.