Czy to objawy zakażenia HIV?

Czy to jest możliwe że badania pokażą co mi jest po tak krótkim czasie od zarażenia (2tyg)? I czy spuchnięty penis i ból penisa dzień po stosunku może być oznaką zakażenia się HIV? Dziękuje ślicznie za odpowiedź i czekam na następną odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Panie.

Opuchnięcie czy ból penisa nie są objawami zakażenia wirusem HIV. Jeśli chodzi o czas, po którym możliwe jest wykrycie zakażenia (bo domyślam się że pyta Pan również o zakażenie wirusem HIV) to jest ono możliwe przynajmniej po około 4tyg. od momentu potencjalnego zakażenia, jednakże w przypadku wyniku ujemnego (nie potwierdzającego zakażenia) badanie należy powtórzyć po ok. 3 miesiącach od ryzykownego zachowania. Czas ten wynika z tak zwanego "okienka serologicznego" - czyli okresu od wniknięcia wirusa do czasu wytworzenia przez organizm takiej ilości przeciwciał, która będzie wykrywana przez stosowane testy.
Istnieje możliwość potwierdzenie zakażenia wcześniej, poprzez wykrywanie jego genomu, jednakże nie jest to metoda stosowana standardowo.