Czy to obsesja?

Mam obsesję, a dokładnie przed ślubem się zaczęło: silne lęki, niepokój i myśli natrętne w kierunku męża - czy to objaw zaburzenia obsesyjno-kompulsywnego? Mimo tych myśli wzięłam z nim ten ślub, ale myśli ciągle są w mojej głowie i każdy dzień jest jakiś dziwny, nie umiem się skupić na czymś innym, ciągle jedna myśl na temat męża! Proszę o szybką odpowiedz: jak sobie poradzić?

KOBIETA ponad rok temu

Witam.
Nie opisałaś w swoim pytaniu jakiego rodzaju są Twoje obsesyjne myśli? Jak wyglądają? Jak często się pojawiają? Czy wywołują je jakieś konkretne sytuacje, zdarzenia? Czy Twoim zdaniem Twoje obawy odnośnie męża, mają jakieś realne podstawy?
Jeżeli uważasz, że Twoje myśli znacząco i negatywnie wpływają na twoje obecne życie, to powinnaś zgłosić się do psychologa. Przy pomocy specjalisty łatwiej Ci będzie odnaleźć prawdziwą przyczynę twoich lęków.
Dzięki psychoterapii poznasz też sposoby radzenia sobie, a w rezultacie uwolnienia się od  owych natręctw.

Serdecznie pozdrawiam.