Czy to oznacza ciążę?

Mam taki problem. Nie wiem, co myśleć. 12 pażdzierniaka o 21.00 dostałam okres, a skończył mi się 14 pażdziernika o 9 rano. Potem dostałam plamienia brązowego i trwało 2 dni. Co to może być? Ciąża czy jakieś zapalenie? Bardzo się staram o dziecko i nic z mężem nam nie wychodzi. Proszę o odpowiedź. Z rana bolą mnie piersi, ale krótko i nadal boli mnie podbrzusze.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Opisane przez Panią krwawienie może być związane z implantacją zarodka. Zapalenie objawiałoby się raczej upławami - jeśli zlokalizowane byłoby w pochwie albo szyjce macicy, lub gorączką i silnym bólem w podbrzuszu, jeśli toczyłoby się w przydatkach (jajnikach i jajowodach). Może to jednak być również miesiączka, która pod wpływem zaburzeń hormonalnych ma inny niż zwykle charakter. Najlepiej byłoby wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam!