Czy to oznacza, że córka nie ma glisty?

Witam. Mam problem córka 3 latka. Od 2 lat w kale wychodzi glista. Leczona już 4 razy. A w kale dalej jest. Z tym, że kał wysyłam pocztą do badania. Do niby najlepszego laboratorium. Teraz pojechaliśmy do szpitala chorób zakaźnych.Miała robione badania z krwi wszystkie wyniki są super. Jedynie IGE 8,8. Żelazo 99. Próby wątrobowe ok. Inne pasożyty z krwi ujemne. Czy to jest dobry wynik. I co myśleć o tym wszystkim. W kale wychodzi że ma z badań krwi Pani doktor twierdzi że nie ma.

Dobry wieczór,
wyniki badań dodatkowych są bardzo ważnym elementem diagnostyki, ale trzeba je zawsze analizować w odniesieniu do objawów stwierdzanych u dziecka. Trudno jest przyjąć, że dziecko ma stale objawy choroby pasożytniczej. Możliwy jest natomiast tzw. fałszywie dodatni wynik badania kału. Dlatego w wątpliwych przypadkach, o ile u dziecka występują objawy glistnicy, wykonuje się badania serologiczne z krwi. Z Pani wpisu wynika, że właśnie takie badania wykonano i są one prawidłowe. Dlatego nie wykonywałabym już badań kału u Córki. Jeszcze raz podkreślę fakt, że badania powinny być wykonywane w odniesieniu do obserwowanych u dziecka objawów.