Czy to oznacza, że jestem w oczach kogoś takiego nudna i nieciekawa?

Zauważyłam, że nigdy nie podobam się komuś kogo darzę uczuciem. Z kolei bardzo lgną do mnie ci, którzy w ogóle mi się nie podobają i ich cechy osobowości mnie irytują. Czasem się zastanawiam czemu dzieje się dokładnie na odwrót niż chcę. Jestem osobą bardzo konkretną i wiem czego szukam u mężczyzny ale chyba coś ze mną nie tak bo nie udaje mi się sobą zainteresować tego konkretnego typu. Czuję się przez to nieatrakcyjna. Czy to oznacza, że jestem w oczach kogoś takiego nudna i nieciekawa?

Witam miło,

być może spotykając kogoś, kto się Pani podoba robi się Pani spięta i nienaturalna - to
odpycha, Gdy takich osób nie ma w pobliżu wtedy jest Pani naturalna i na luzie . a to z kolei wszystkim się podoba. To najprostrze wytłumaczenie. Aby to zgłębić musiałbym
poznać Panią osobiście. Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Przyciągamy do siebie bardzo podobne do nas osoby- jest takie powiedzenie: "Podobne przyciąga podobne".

W relacjach kobieco-męskich jest tak, że jeśli tak zdecydowanie i stanowczo naciskamy na siebie i przy okazji na potencjalnego partnera, w sposób konkretny i stanowczy, to tak bardzo naciskamy, że nie dzieje się tak, jak chcemy.

Podsumowując, zachęcam Panią do pracy warsztatowej nad poczuciem własnej wartości albo do podjęcia terapii.

Pracując nad poprawą samooceny, spojrzy Pani na siebie jako na atrakcyjną i interesującą kobietę.

Życzę Pani oczekiwanego wyboru,
Irena Mielnik-Madej

Witam Panią. Bardzo Panią zachęcam by rozważyła Pani bezpośredni kontakt z psychologiem. Poczucie wartości, samoocena , obraz siebie to tak ważne i wrażliwe wymiary, które potrzebują poczucia bezpieczeństwa. Bezpośredni kontakt z psychologiem może to zapewnić. Dzięki temu nie będzie Pani ryzykowała poczucia winy i innych osłabiających uczuć. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Witam,
ocena poziomu atrakcyjności interpersonalnej jest rzeczą bardzo subiektywną. Dana cecha (psychiczna albo fizyczna) które dla jednych jest atrakcyjna dla drugich może nie mieć większego znaczenia a wręcz może być postrzegane jako niepożądana.

Pisze pani o tym że posiada tak zwany swój typ mężczyzny który jest dla Pani atrakcyjny, określa on konkretny zespół cech psychiczny i fizycznych jakich oczekuje Pani u swojego przyszłego partnera.
I teraz może być dwóch mężczyzn o zbliżonym zestawie cech a jednak każdy z nich będzie miał skrajnie odmienne preferencje co do swojej partnerki. Nie można więc powiedzieć że mężczyźni którzy są w Pani typie, na pewno nie będą Panią zainteresowani ponieważ każdy z nich ma swoje indywidualne preferencje.

Sęk w tym aby znaleźć osobę która to będzie wpisywać się w nasze preferencje a my będziemy wpisywać się w jej, co na pewno nie jest łatwym zadaniem :). Najważniejsze jest pozytywne nastawienie i otwartość na nowe znajomości. W końcu trafi Pani na odpowiednią osobę zaś dotychczasowe niepowodzenia potraktowałbym jako niekorzystny zbieg okoliczności.

Pozdrawiam
Radek Szafrański
Psycholog, Psychoterapeuta
Zapraszam do odwiedzenia mojej strony na facebooku:
https://www.facebook.com/MmaTerapia