Czy to oznacza, że mam grzyby w przewodzie pokarmowym?

Dobry wieczór, odebrałam dziś wynik badania na candida z kalu i nie wiem jak go interpretowac. Napisane jest w warunkach tlenowych po 72 h wyhodowano i pod spodem tabelka a wiek Flukonazol W, Flucytozyna W Mikonazol W czy to oznacza że mam grzyby w przewodzie pokarmowym?

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Dzień dobry!
Leki, które Pani wymieniła faktycznie należą do leczenia przeciwgrzybicznego. W celu dokładniejszej analizy wyników badań zalecam skonsultować się z lekarzem.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu.
Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 698 418 306

Warto również przeczytać:
Grzybica przewodu pokarmowego
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/grzybica-przewodu-pokarmowego.html