Czy to oznacza, że mam małego tętniaka?

Proszę o wytłumaczenie opisu Angio mr głowy bez kontrastu. Od roku mam zawroty glowy Mr wyszedł dobrze. W angiografi wyszło: bardzo drobny dodatek sygnału wielk. 1x0.8mm przy gornej powierzchni AcoA. Hypoplazja lewej PCA w odc. P1 Łącząca się z lewą SCA z cechami karotyzacji lewej PcoA-wariant rozwojowy. Poza tym w badaniu angio mr naczynia koła tętnicznego mozgu zachowane w granicy normy. Innych melioracji naczyniowych nie wykazano. Moje pytanie brzmi czy to oznacza że mam małego tętniaka? Wizyta u lekarza dopiero za 2 tygodnie. Proszę o pomoc. Ewa wiek 24lata

Niewielkie uwypuklenie ściany naczynia opisane jako dodatek sygnału zwykle nie ma znaczenia klinicznego, niektórzy lekarze nazywają tą patologię mikrotętniakiem. Taką zmianę należy obserwować - wykonać kontrolne badania za pół roku, następnie za rok. Jeśli zmiana nie powiększa się - nie ma powodów do obaw, nie stosujemy leczenia. Czasem konieczne może być dodatkowe badanie naczyń np. angio-KT - o tym decyduje neurochirurg.
Opisywany u Pani dodatek sygnału nie jest odpowiedzialny za zawroty głowy.
Pozdrawiam
Magdalena Nowaczewska