Czy to oznacza, że oprócz stwierdzonych na usg mięśniaków są też polipy?

Dzien dobry. Miesiac temu ginekolog stwierdzil u mnie miesniaki i skierowal na abrazje przedoperacyjna. Wynik H-P : polipy kanalu szyjki, polipy endometrialne. Endometrium z cechami dyshormonozy, czesc cew gruczolowych wykazuje cechy wydzielania. Czy to oznacza, ze oprocz stwierdzonych na usg miesniakow sa tez polipy? W wyniku H-P nic nie ma o miesniakach. Czy powinnam sie decydowac na operacje? Bardzo prosze o odpowiedz. Weronika

Lek. Tomasz Budlewski

w badaniu hist pat nie wyjdą mięśniaki bo tak jak sama nazwa wskazuje iż jest to tkanka mięśniowa i znajduję sie bardziej w macicy , tak dodatkowe są opisywne polipy być może o podłoży zaburzeń hormonalnych. proszę koniecnie udać się do ginekologa i kierować się jego zaleceniami.