Czy to oznacza, że te zęby obumierają?

Witam, Kilka zębów (prawie wszystkie z nich są plombowane,ale nie mają próchnicy) nieustannie mnie kłuje bądź przeszywa. Dokładnie rzecz ujmując tych bolących mam 7. To taka jakby nadwrażliwość z tym, że trwa nieustannie. Czy to oznacza, że te zęby obumierają i będę je musiała leczyć kanałowo? Próbowałam różnych past i maści - bez skutku. Jestem załamana a muszę mieć zdrowe zęby,bo za niedługo zakładam aparat. Skąd ten ból ?

Witam.

Stan zapalny w zębie może dawać objawy bólowe promieniujące do sąsiednich zębów po tej samej stronie ciała. Jeśli wszystkie 7 zębów zlokalizowane jest po jednej stronie, najprawdopodobniej przyczyną dolegliwości jest jeden ząb, który ze względu na wspomniane promieniowanie bólu może być trudny do zlokalizowania.

Polecam udać się na wizytę do stomatologa, który będzie w stanie określić, który ząb jest źródłem dolegliwości, a następnie wdroży odpowiednie leczenie. Sądząc po objawach, które Pani podała może być konieczne leczenie kanałowe.

pozdrawiam

Wątpię, aby była to nadwrażliwość, bo ta występuje jednak na skutek obecności wyzwalającego ją bodźca np. zimnych/gorących potraw, słodkich produktów itd. Może to wynikać przynajmniej z dwóch przyczyn – pierwsza, kiedy próchnica nie została dokładnie wyleczona i rozwija się pod plombą, a druga, bardziej prawdopodobna, gdy wypełnienie jest głębokie i naciska na unerwioną miazgę, stąd ból. Wątpię, by wszystkie zęby obumierały, choć nie da się wykluczyć potrzeby leczenia kanałowego lub poprawy wypełnień. Sam ból może dotyczyć nawet 1 zęba, który promieniuje na tę stronę szczęki. W przypadku planowanego założenia aparatu, doradzam najpierw wyleczenie wszystkich ubytków, ponieważ potem będzie to utrudnione.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl