Czy to oznaka ciąży?

Witam,
z mężem staramy się o 2gie dziecko od 4 cykli. W tym miesiącu zauważyłam że nie pojawił się u mnie śluz zwiastujący dni płodne tylko śluz nierozciągliwy biały gęsty i przy tym jednorazowe chwilowe plamienie w kolorze brunatnym.
Czy może to oznaczać zagnieżdżanie się zarodka, czy problemy zachodzące w moim organizmie? Termin spodziewanej miesiączki mam na 25.07.
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Pani obserwacje są zbyt "subtelne", by móc z dużym prawdopodobieństwem określić szanse na ciążę. Musi Pani poczekać spokojnie do terminu spodziewanej miesiączki i wykonać test ciążowy, jeśli się ona nie pojawi. Krwawienie w środku cyklu może być związane z owulacją. Krwawienie implantacyjne występuje ok. 8-9 dni później (jeśli w ogóle się pojawia). Być może przeoczyła Pani pojawienie się śluzu "płodnego" w tym cyklu lub też wyjątkowo miał on nieco inny charakter.
Jeżeli ostatni miesiączka była bardziej skąpa niż zwykle, to niewykluczone, że zaszła Pani w ciążę w poprzednim cyklu. Jeśli jednak wykluczy Pani ciążę, proszę dalej się obserwować. Gdyby krwawienia powtórzyły się w kolejnych cyklach, konieczna może być wizyta u ginekologa, który zbada Panią i oceni, czy nie ma Pani np. nadżerki lub polipa szyjki macicy, które również mogą wywoływać krwawienie.
Pozdrawiam serdecznie!