Czy to oznaki ciąży?

Z moim chłopakiem kochaliśmy się około półtora tygodnia temu. On zapewnia mnie, że prezerwatywa nie pękła. Ale ja i tak się boję. Często chodzę do toalety, a przy oddawaniu moczu szczypie mnie. Czy to może być ciąża? A jest jakieś inne prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, jak się używało prezerwatywy, a ona nie pękła? Mój chłopak miał ją założoną od początku do końca stosunku.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Prezerwatywa jest dość skutecznym środkiem antykoncepcyjnym. Ryzyko ciąży podczas jej stosowania wynosi około 3%. Jeśli prezerwatywa nie pękła podczas stosunku, to ryzyko ciąży jest naprawdę małe. Jeśli tak bardzo niepokoi Panią możliwość pęknięcia prezerwatywy, na następny raz, podczas stosunku, proszę zwracać uwagę na to, czy prezerwatywa jest cała. Może to Pani robić np. podczas zmiany pozycji seksualnych

Opisane przez Panią objawy nie są właściwe dla ciąży, za to mogą wskazywać na zapalenie dróg moczowych. Jest to schorzenie bardzo częste wśród kobiet aktywnych seksualnie. Proszę udać się do lekarza rodzinnego - przepisze antybiotyk. Niestety takie infekcje są często nawracające - aby im zapobiegać proszę pić codziennie dużo wody (około 1,5 litra wody codziennie), a po każdym stosunku w miarę szybko oddać mocz (wypłukuje bakterie z dróg moczowych i zapobiega rozwojowi infekcji).

Pozdrawiam!