Czy to pierwsza miesiączka po porodzie?

Witam,
jestem mamą 11-miesięcznej córci. Dnia 5 grudnia najprawdopodobniej miałam pierwszy po porodzie płodny śluz, w ten czas współżyliśmy z mężem bez zabezpieczenia, bo chcemy starać się o drugie maleństwo. Wczoraj zrobiłam test ciążowy, wyszedł negatywny. Wieczorem dostałam plamienia, malutko krwi, z kolei dziś już nie ma nic.

Dodam, że od porodu jeszcze miesiączki nie miałam, czy te plamienie mogę już liczyć jako miesiączkę? Czy test zrobiłam za wcześniej, czy faktycznie nie zostałam zapłodniona?
Bardzo proszę o pomoc i odpowiedź.

Dzień dobry!
Test wykonała Pani w najwcześniej możliwym czasie wykrycia ciąży.
Niestety u kobiet karmiących jest problem ze stwierdzeniem pierwszej owulacji. Plamienie jednodniowe raczej nie jest miesiączką.
Wskazana byłaby kontrola u ginekologa i wykonanie USG w celu stwierdzenia grubości endometrium i jego prawidłowości ze względu na to plamienie.
Z poważaniem