Czy to plamienie jest pierwszym okresem po porodzie?

Witam,
2 listopada urodziłam synka przez cięcie cesarskie, krwawiłam przez 6 tygodni (pod koniec były nawet 2 dniowe przerwy między plamieniami), dziś mija 8 tydzień, a ja od wczoraj mam dość obfite plamienia w kolorze ciemnoczerwonym - czy to może być pierwszy okres?
Dodam, że od początku karmię piersią na żądanie (średnio w dzień co 3 h, w nocy maks. co 4 h, dość długo, nawet do dwudziestu minut z jednej piersi ).
Bardzo proszę o odpowiedź, wizytę u lekarza mam dopiero w piątek.

Dzień dobry!
Może być to pierwsze krwawienie miesiączkowe, choć nie powinno było utrzymywać się tak długo krwawienie w połogu.
Powinna mieć Pani wykonane badanie USG czy nie zostały resztki po łożysku. Po cięciu cesarskim jest to bardzo rzadkie, ale nie można wykluczyć.
Z poważaniem