Czy to początki astmy?

Witam! Jakieś 2 miesiące temu byłam przeziębiona, leczyłam się na własną rękę. Poczułam się lepiej, ale został mi kaszel - zaniepokoiłam się trochę i zgłosiłam się do lekarza, zapisał mi leki, między innymi lek wziewny. Po kilku dniach było wszystko w porządku.   Natomiast po kilku kolejnych dniach powrócił mi lekki kaszel, wraz z nim wydzielina niewielka, ale również przy oddychaniu miewam charczenie. Nie mam ani duszności ani ucisku w klatce. Chciałam zaznaczyć że jestem osobą paląca (około 10 papierosów). Czy to mogą być pierwsze objawy astmy? Z poważaniem, princessa

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Kaszel po infekcji dróg oddechowych może się otrzymywać do kilku tygodni, jeżeli nie jest uporczywy nie wymaga leczenia.

Natomiast ze względu na Pani wywiad (palenie papierosów) i przewlekły kaszel warto się zastanowić nad wykonaniem przynajmniej RTG klatki piersiowej. Warto zaplanować także rzucenie nałogu.

Pozdrawiam.