Czy to początki uzależnienia od masturbacji?

Witam, wydaje mi się, że mam problem z masturbacją mam 25 lat i jestem samotny od dłuższego czasu. Masturbuję się praktycznie codziennie, jeden raz. wcześniej nie robiłem tego codziennie tylko kila razy w tygodniu 3-4 albo i wcale. Nie robię tego w taki sposób, że jak naglę poczuję potrzebę to robię to. Potrafię zrezygnować ale gdy jestem sam i poczuję potrzebę to trudno mi się powstrzymać. I moje pytanie jest takie czy to początki uzależnienia?

Witam,

zalecana jest konsultacja seksuologiczna, z pomocą specjalisty łatwiej będzie zrozumieć problem.

Pozdrawiam serdecznie